Loghin NancySecretarul general U.A.T. comuna Sinesti, judetul Iasi

INFORMAŢII DE INTERES PUBLIC --> Concursuri/Promovari --> Anunturi

Anunt concurs post asistent social

Autoritatea publica locala Primaria comunei SINESTI județul IASI, organizează concurs de recrutare pentru ocuparea funcţie publice de execuție vacante, pentru perioada nedeterminata, cu norma intreaga de consilier, clasa I, grad profesional debutant, compartimentul Asistenta Sociala si Autoritate Tutelara.
Probele: selecţia de dosare, probă scrisă şi interviul.
Condiţii de desfăşurare:
- data limita depunere dosare de înscriere : 27.05.2021 ora 16,00.
- data și ora organizării probei scrise : 07.06.2021, ora 10,00;
- data și ora interviului : 10.06.2021, ora 10,00;
- locul organizării probei concursului - Primǎria comunei Sinești județul Iași.
Condiţii de participare la concurs:
1.Condiții generale: conform art. 465 din O.U.G.R. nr.57/2019 privind Codul administrativ;
2.Condiții specifice:
Studii - studii superioare, absolvite cu diplomă de licenta, sau echivalent;
Vechime – nu se solicita vechime în specialitatea studiilor.
Bibliografia de concurs - afișată pe pagina de internet a Primǎriei comunei Sinesti.
Informatii se pot obtine de la sediul Primariei comunei Sinesti, d-nul Mihai Radu tel./fax 0232 325 100, mobil 0767287999.

Bibliografie si tematica post asistent social

Data creare: 06-05-2021 09:57:03

PRIMARUL COMUNEI SINESTI

Primarul comunei SinestiPRIMARUL COMUNEI SINESTI