Loghin NancySecretarul general U.A.T. comuna Sinesti, judetul Iasi

INFORMAŢII DE INTERES PUBLIC --> Solicitare informaţii. Legislaţie

Informare publică - Legea nr. 544/2001

O informație de interes public presupune orice informație care se referă la activitățile, sau care rezultă din activitățile unei autorități sau instituții publice.

HOTĂRÂRE Nr. 478/2016 din 6 iulie 2016 pentru modificarea și completarea Normelor metodologice de aplicare a Legii nr. 544/2001 privind liberul acces la informaţiile de interes public, aprobate prin Hotărârea Guvernului nr. 123/200
Anexa nr.1 la Normele metodologice -Model de structurare a informațiilor publicate din oficiu pe pagina web a unei instituții publice

Data creare: 12-06-2017 11:24:59

PRIMARUL COMUNEI SINESTI