Loghin NancySecretarul general U.A.T. comuna Sinesti, judetul Iasi

INFORMAŢII DE INTERES PUBLIC --> Concursuri/Promovari --> Anunturi

Anunt organizare examen de promovare functionari

Primarul comunei Sinesti judetul Iasi,

Face cunoscuta organizarea examenului de promovare în grad profesional superior celui deținut, pentru funcționarii publici de execuție din aparatul de specialitate al primarului comunei Sinesti, judetul Iasi cu urmatorul calendar:
• -20.04.2021 ora 16,00 –ultima zi de depunere a dosarelor de inscriere la examen
• -05.05.2021 ora 10,00 –proba scrisa,
• -07.05.2021 –proba de interviu.

Probele anuntate se vor desfasura in sala de sedinte a Consiliului local Sinesti.
Condiţii de participare:
a) să aibă cel puţin 3 ani vechime în gradul profesional al funcţiei publice din care promovează;
b) să fi obţinut cel puţin calificativul „bine“ la evaluarea performanţelor individuale în ultimii 2 ani de activitate;
c) să nu aibă o sancţiune disciplinară neradiată în condiţiile legii
Bibliografia pentru functiile publice destinate promovarii in grad profesional se afiseaza odata si alaturi de prezentul anunt.
Informatii suplimentare se pot obtine la sediul Primăriei Sinesti, telefon 0232-325100/ Fax: 0232-325100, persoana de contact d-nul Mihai Radu sau la adresa de email sinestiprimaria@yahoo.com.

Data creare: 30-03-2021 11:10:52

PRIMARUL COMUNEI SINESTI

Primarul comunei SinestiPRIMARUL COMUNEI SINESTI

Registre pentru evidenta proiectelor de hotărâri